Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
Voi chiar l-ati fi vrut pe Ponta presedinte ? Serios ?!?!?! Dobitocu ala care nu e in stare sa lege 2 cuvinte fara sa jigneasca pe cineva (si mai ales pe noi) ??

Wow...

Nu cred ca Johannis va schimba mare lucru in bine, dar cred ca este "raul cel mai mic" si ma bucur, sincer, ca a castigat. Ma bucur sa vad ca lumea chiar s-a dus la vot (mobilizare datorata in mare parte miscarii de pe facebook) si ca am reusit, noi, tineretu, sa invingem toti bosorogii din tara asta care-l votau pe Ponta doar pentru ca e roman si nu vor un neamt presedinte.
Tin sa te contrazic. Nu miscarea de pe facebook a fost mobilizanta, ci mizeria a ceea ce s-a intamplat in diaspora. Cred ca romanii, putin rusinati de toti oamenii aia liberi care au ales sa stea 4-5 ore ca sa puna stampila, au iesit sa ii razbune, rupandu-si maximum jumatate de ora sa voteze. Ideea e ca lumea are niste asteptari gen Obama in America, nestiind nici macar atributiile unui presedinte la noi.

Dezamagirea va fi la fel de mare, dar electoratul are o memorie mult prea scurta ca sa deranjeze politicienii.