Va rog, evitati precomenzile la Altex! In utlimul timp, jur numai prostii am facut, mergand pe incredere si bun simt.

Am avut doua precomenzi la ei: Shadow of Mordor pt XBOX (cadou pentru un prieten) si Fantasy Life 3DS (pentru mine). Din pacate, am facut prostia de a le plati inainte, ca sa nu cumva sa stric banii pentru alte prostioare. Shadow of Mordor, l-am primit dupa mai bine de doua saptamani intarziere, 5 telefoane si nu stiu cate e-mailuri in care i-am injurat si amentintat ca ii reclam. Partea si mai buna?! Am facut precomanda la Fantasy Life, platit integral, iar in ziua lansarii apare cu stoc epuizat. Duduia de la telefon, dupa ce face pe desteapta, imi zice ca o sa faca o notificare. Primesc un e-mail a doua zi ca jocul meu care trebuia sa ajunga in 28 noiembrie la mine, o sa imi fie trimis atunci cand il primesc si ei. Nici macar nu s-au obosit sa imi zica o data aproximative. Deci, il primesc cand il primesc! Posibil, niciodata! Apreciez ca au preturi rezonabile, dar lipsa asta de respect si nesimtirea de care au dat dovada, e inacceptabila. Este ultima data cand mai cumpar de la ei!