I-am dat un 7. De ce 7?

Pentru ca a fost un an in care nu a fost vreun joc (cu exceptie facand Dragon Age, dar fiind de abia in Decembrie, nu prea are vreun efect) pe care, dupa ce sa-l fi vazut intr-un trailer sau gameplay demo, sa mi-l doresc neaparat sa il joc, despre care sa caut informatii si stiri si sa fiu la curent cu tot legat de el.

Plus, am fost dezamagit de jocuri precum Watchdogs. Cand am vazut prima data demo-ul Watchdogs (acum un an sau ceva la E3 cred) m-am simtit precum personajele din "Person of Interest" si credeam ca va rupe "gaming-ul" in doua. Si a rupt. Pentru unii. Pentru un utilizator de 360 la vremea aia,nu pe mine. Dar l-am terminat, am vrut sa vad unde ma duce povestea. Singurul moment in care m-a facut sa tresar un pic si sa simt ca chiar investesc in joc a fost


Singura parte buna a lui 2014 a fost formata din FIFA 15 (sunt fan si joc seria de la '08), Dragon Age si Last of US pe care am avut ocazia sa il joc pe PS4 neavand cum sa il joc la momentul lui pe PS3.

Iar surpriza pentru mine a fost Destiny. In consider surpriza persoanala deoarece nu am fost niciodata fanul jocurilor multiplayer tip shooter, parte lipsa de talent parte oamenii enervanti si fustrati de viata peste care dai. Dar Destiny am avut sansa sa il joc doar cu prieteni, in Fireteam si are parca un farmec aparte. Atat in multiplayer cat si in story missions.

Dar cand trag linie ... da ... ramane un 7 pentru 2014.