Sorry de double post .

A venit Prototype azi si am stat in el aproximativ o ora (n-am acum timp de mai mult). Impresii pana acum: unul dintre cele mai bune action-uri pe care le-am vazut; nu sunt un review-er profesionist, dar: combat-ul e visceral (citeste in romana ), disguise system-ul pare a fi foarte functional si el, cand sari pe un tanc si il rupi in doua te simti ca si cum ai fi rupt intr-adevar un tanc in doua, ideea de Web of Intrigue e foarte tare (modul in care este spusa povestea), interfata ei este functionala.

Ca grafica jocul arata bine pana acum (sunt intr-o perioada pre-outbreak a infectiei, asa ca orasul inca nu e transformat), sa vedem mai incolo. Nu am vazut pana acum probleme cu draw distance-ul (dar nici nu am avut enorm de multi inamici pe ecran in acelasi timp, eu fiind pe bloc si uitandu-ma in departari ).

Despre sunet nu pot spune multe, il aud de pe televizor, pare ok.

Abia astept sa vina seara sa ma bag la loc in el, imi place mult (repet, pana acum).

Ca o paranteza, shopto sunt din ce in ce mai tari, am avut pre-order la ei, lansarea jocului (in Europa) fiind, din cate stiu eu, pe 12.06 (adica astazi). Azi l-am si primit. Nice touch .

Impresii updatate mai tarziu .