Quote Originally Posted by negrutz10 View Post
Salut, Am achizitionat xbox one si e prima mea consola. Am facut cont am activat xbox lice gold pentru 14 zile ca asa am avut oferta. am descarcat doua jocuri si nu pot sa joc. Imi apare ca trebuie sa activez Gold membersheep to play. Ma puteti ajuta va rog. Cum il activez? Si a doua problema apre atunci cand vreau sa adaug prieteni imi apare eroarea 0x87-c40000. Multumesc
Salut! Referitor la Gold: Xbox.com Forums
Chiar in primele comentarii unul dintre utilizatori specifica faptul ca Xbox Live Gold 2/14 zile nu iti ofera acces complet la toate serviciile pe carte le are un utilizator care a platit pentru Gold. Eu deduc de aici faptul ca aceste carduri primite cadou (la cumpararea unui joc, a unui controller) nu au aceleasi beneficii ca si cele cumparate (1 luna, 3 luni, 12 luni). Daca tot vrei gold poti sa-ti iei pe 12 luni la pret bun (120 RON la noi pe forum) sau gasesti pe diverse site-uri alte oferte.

Referitor la cea de-a doua ta problema incearca variantele de aici: How To Fix Xbox One Error 0x87c40000 - XBOX One Tutorials - XPG Gaming Community poate ai noroc. Pe youtube mai cerea un utilizator ajutor in rezolvarea acestei erori:
(un update de la Microsoft ar fi trebuit sa rezolve problema).

Sper sa te ajute la ceva! Bafta!