solecon: nu inteleg de ce agresivitatea asta fata de RvsS, cand la urma urmei este singurul care a avut curajul sa incerce sa raspunda unor intrebari (la care nici nu cred ca avea obligatia sa o faca). Trebuie sa tii cont de faptul ca nu e el de vina pt. ce se intampla la comenzile de pe Altex. Si eu am avut probleme cu ei, am avut si cu gamerland (apropos, in caietul meu de notite gamerland.ro e chiar mai sus la capitolul neseriozitate decat altex)... dar in final nu ajuta cu nimic daca sar sa injur pe singurul om care stie cum merg lucrurile si care chiar ar putea ajuta cu ceva.

A nu se intelege gresit, eu cu RvsS cred ca m-am intalnit odata in viata asta (si atunci a fost la o intalnire CG)... nu-i iau apararea din cine stie ce simt comercial... insa trebuie sa recunosc ca pana acum a fost printre putinii din Romania care chiar ne-a ajutat. Mie imi pare rau ca nu a mers mai departe si nu a investit in gameshop.ro (nu stiu daca el trebuia sa faca asta), dar presupun ca este mult mai OK pentru ei sa distribuie prin Altex, emag & Co (dpdvd comercial). Personal as fi sperat ca gameshop.ro sa devina concurent direct cu magazinele retail si nu partener. Din pacate site-ul a ramas in anii '90 si nu cred ca mai are cineva interesul sa-l faca sa creasca. Mi-as fi dorit sa devina un fel de zavvi.com sau un thehut.com romanesc. Sa ma uit zilnic pe el sa vad ce nebunii mai apar si sa planga portofelul!

Acum, o sa va rog sa reveniti on-topic... la urma urmei, discutia este despre Altex. Eu personal o sa incerc sa compun o "scrisoare" in care sa explic problemele pe care le intalnim... si sa incerc sa o trimit la cineva mai sus din cadrul Altex/Mediagalaxy. N-am nici cea mai mica idee daca va ajuta, dar incerc.

E mare pacat daca nu se rezolva problema cu Altex. Pe mine unul cei de la Altex m-au cam convins sa ma intorc la amazon.co.uk si achizitii digitale. Dupa comenzi pierdute, jocuri lipsa din comanda, intarzieri sau culmea, lansari inainte de deadline (ati spune ca e un lucru bun, dar va asigur ca pe termen lung ne va afecta pe toti), dupa ce m-am convins ca sistemul lor de afiliere te pacaleste 90% din timp (dupa tone de email-uri legate de probleme, scanuri de chitante, facturi, date, etc... nici n-au mai binevoit sa mai raspunda)... numai ei au de pierdut. Si repet, e mare, mare pacat! Pentru ca eu vreau sa cumpar de la Altex & Co.... vreau sa iau totul din Romania si sa ma bucur de faptul ca "uite dom'le, merge treaba si la noi!". One can only hope...