Quote Originally Posted by MihneaWii View Post
Bun bun, si ce iesi de acolo. Cu ce calificare ? Doar nu trec oricum prin facultate ca prin branza, totusi e Poli, nu e chiar asa simplu
nu stiu ce dracu iesi de acolo dar am peste 8 prieteni care au terminat electronica, depinde ce specializare iti alegi in anul 3 parca, vreo 4 au ales telecomunicatii si castiga lejer peste 2500 pe luna plus bonusuri, iar o parte au teminat ceva cu minirobotica sau minicontroale si castiga tot asa de bine, cel mai bun prieten al meu a fost angajat din anul 4 la o firma de HW si castiga peste 3500 avand posibilitatea sa ajunga pana pe la 7000 dupa master. depinde de specializare poti sa ajungi de la supravegherea si reparerea unor retele de telecomunicatii (orange, vodafone) sau chiar proiectarea de chipuri si senzor, chestii ce se pun intr-un tv sau masina.

---------- Post added 22-02-2015 at 17:57 ----------

PS: nu au terminat cu note mari, dar si-au gasit joburi foarte bune, ca este o ofera mare si in ziua de astazi studentii de la poli nu mai sunt asa de straluciti, asa ca poti sa iesi in evidenta. la automatica nu stiu nimic