Sincer eu nu inteleg parerea ta ymy - tu cred ca te-ai trezit fix acum 5 zile cand a inceput acest conflict nebunesc despre nimic, lungimea jocului n-are absolut nici o legatura cu calitatea jocului sau cu faptul ca tu n-ai bani sa cumperi jocul (avand in vedere parerea exprimata mai sus) nici eu n-am bani sa imi cumpar o limuzina de lux asta nu le face "proaste", eu zic sa te apuci de WoW sau alt MMORPG si ai rezolvat problema vei avea timp infinit in joc. Si pentru a infirma a 10 oara faptul ca jocul tine doar 5 ore, mie mi-a luat ~ 10 ore sa-l termin pe dificultate medie, la fel de mult ca si The Last of Us (de ex) - zicala romaneasca "un prost arunca o piatra in apa si 10 destepti se chinue sa o scoata" se potriveste minunat in cazul lui The Order 1886.

In ziua de azi toata lumea vrea super grafica (in detrimentul altor calitati - Crysis anybody) dar uitam ca ne jucam pe niste PC-uri de 3-400 euro care (la lansare) erau deja invechite si foarte limitate din punct de vedere al hardwareului.

The order arata incredibil de bine, se misca "decent" si barele alea au fost necesara pentru ca in loc sa coste 1000 euro, consola pe care te joci costa "doar" 400

De ce costa doar 400 anu pentru ca acum 9 ani (da stiu e multa vreme) toata lumea se dadea cu poponetzu de pamant pentru pretul "exorbitant" al unui PS3 600 $ ... ignorand faptul ca la vremea aia un BR player in magazin costa ~ 1000 $ (look for "samsung bdp-1000" )

Sincer povestea e buna, muzica si voice actingul bune (in afara de o situatie unde am simtit ca e un disconnect), gameplayul este bun (da se putea sa fie insa intr-un pas mai "alert" insa nu este deranjant DELOC - este o poveste, un film interactiv pe alocuri) grafic arata foarte bine, lungimea jocului este satisfacatoare (si NU CONTEAZA petntru ca nu este si nu a fost niciodata unul dintre quantificatorii "calitatii" unui joc)