L-am terminat si eu. L-am terminat in 3 zile (aprox. 10 ore), dar pare scurt pt ca la fiecare 2 minute ai un cinematic. Barele negre nu le-am simtit si le accept pt plusul de grafica, voice acting de exceptie sincronizat cu personajele, pur si simplu simti vocea puternica a personajelor (nu e ca si cum ar vorbi o papusa), sunet etc etc la cel mai inalt nivel. Dar plusul de grafica vine si cu dezavantaje si nu ma refer la acele bare negre. Jocul este foarte "scriptat", nu ai pe unde sa te pierzi, iar diversitatea combaturilor este foarte redusa. Ok, sandbox poate fi sinonim cu pierdutul timpului aiurea prin joc si deci intervine plictiseala, dar la Uncharted de exemplu, hartile pt combat sunt ceva mai mari si poti aborda fiecare combat in mod diferit. Aici e doar ceva de genul, cover-shoot-cover si cam atat. Personal mi-a lasat senzatia de tech-demo pt ca este foarte simplu.
Chiar daca povestea varcolaci, vampiri etc etc nu e noua, povestea a reusit sa ma surprinda de fiecare data si abia astept partea 2 si 3, unde sper sa-l faca putin mai complex.