Pai daca acelea nu sunt zgarieturi superficiale, atunci ce sunt? Decat acel "self healing" prefer un cover interschimbabil sau chiar o folie protectoare. Ma costa cativa lei sa le schimb.

Legat de faptul ca nu vezi tu o legatura intre 2 ecrane curbate imi pare rau sa o spun dar nu am cum sa te ajut. Poate insa ajuta faptul ca a devenit o fitza sa ai ceva "curbat", fara nicio legatura cu inovatia, ergonomia sau calitatea.

Iar ce cred eu despre inovatie, pai ia sa vedem. Uite aici o inovatie: un smartphone cu performante bune a carui autonomie ajunge la o luna. Ce zici, ai spune nu unei astfel de inovatii? Sau uite alta, care ar trebui furata de la Nintendo: 3D features. Au fost cateva modele care au cochetat cu asta, cu camere 3D si cam atat. Nu a venit nimeni cu ceva inovator. Sau uite alta "inovatie": sa readuca functiile de flip phone (cu 2 ecrane ca la 3DS) si cele ala Nokia prin care scoteai o tastatura din telefon. Stiu ca au incercat si asta cativa, dar au fost solutii foarte slabe. As mai avea ceva in minte dar cum nu-mi da nimeni un premiu pentru a le expune aici, le pastrez pentru mine.