Quote Originally Posted by MonkY View Post
Pai teoretic, noi suntem cam ultimii. Prioritate au cei cu rezervare in magazin si cei care platesc pe loc (cu cardul)... pentru ca e deja obligatie din partea lor. Cei cu plata la livrare... daca mai apucam. Daca nu, ni se va spune (respectuos sau nu) ca "n-a fost sa fie". La naiba, mie inca nu mi-au trimis jocuri si filme platite de luni bune. Cred ca si acum am credit la ei... dar pe care nu prea il ia nimeni in considerare, din cate observ.
Sunt absolut sigur ca au facut precum eMag-ul de BlackFriday si nu numai, lucru pe care l-am aflat din discutiile cu oamenii care se ocupa de astfel de promotii: desi au pe stoc 100 bucati, baga la promotie 5 bucati ca sa iasa in fata cu reducerea, sa se faca hype in jurul pretului si apoi sa se termine imediat stocul. Doua avantaje : promovare gratuita (vezi eMag cu resigiliate la 1-3 ron, au pierdut cateva zecii de mii de euro dar s-a vorbit cateva zile PESTE tot despre ei, mai ieftin asa) si apoi cine n-a prins reducerea, poate pana la urma cumpara la pret intreg ca si-l doreste si mai mult acum ca i l-ai oferit si apoi i-ai luat oportunitatea