Eu sunt la capitolul 10 si, daca as arunca cu ... in el, ca e un joc prea liniar, nu ar fi corect, pentru ca ne-am obisnuit cu prea multe open world. Credeam ca ma va deranja f mult faptul ca nu este 16:9, dar nu a fost asa. Cred ca aici conteaza si cat de mare e TV-ul. Probabil pe unul de 32 sau 40", m-ar fi deranjat. Ce-i drept e incomod cate-odata cand stai in cover. Din punct de vedere vizual, mi se pare ca este cel mai aratos joc pe care l-am jucat pana acum, dar are si cateva minusuri la acest capitol. Pe cat de ridicat este nivelul detaliilor pe atat de stupid pare ca intr-o oglinda sa nu vezi reflexia personajului sau in unele locuri sa nu se vada gaurile facute de gloante. Povestea pare destul de interesanta, cat sa te tina in priza, la fel si unele lupte, mai ales cele cu varcolaci. Armele sunt foarte tari si frumos gandite.
Presupun ca voi fi avand aproximativ 9 ore, cand voi termina acest joc, ceea ce va parea ca parca nu ai avut suficient timp in el.
Probabil l-as fi criticat ceva mai mult, daca l-as fi luat full price, dar avand in vede ca l-am luat de la emag, pot spune ca a meritat cu varf si indesat cei 12 lei. Sincer, acest joc merita undeva intere 100 si 150, iar asta doar din motiv ca este prea scurt.
Asa ca, celor care n-au prins "marea promotie", nu le va parea rau, daca vor da in jur de 100 de lei pe joc.

P.S. Jocul nu va ajunge pe aria de bazar. Il voi imprumuta pe la prieteni, urmand sa imi ramana in colectie.