My angry rant: In mod oficial mi-e scarba de Altex/Media Galaxy si in mod foarte oficial promit ca voi sari (verbal) in freza oricui care mai apare pe aici si ne indeamna sa cumparam "local" pentru ca (vezi doamne) sa "incurajam" industria de gaming mioritica.

Sambata comand Far Cry 4 Ed. Kyrat ps4 de la altex la cateva secunde dupa ce intra promotiile pe site. Comanda confirmata integral...toate bune si frumoase...asteptam coletul nu?
Sure...A doua zi (avand in spate intreaga experienta a colegilor consolisti care s-au plans de nenumarate ori de comenzile neonorate de la Altex) sun la Altex si vorbesc cu o d-ra foarte de treaba...ii explic cum sta treaba in mod "normal" cu comenzile Altex si o rog sa faca demersurile "personal" ca sa fie trimisa comanda. Ea faca verificari si...surpriza! Jocul care mi-a fost alocat nu mai este pe stoc DAR suna personal la un depozit unde mai exista editia Kyrat pe stoc si imi face o realocare special pe comanda mea. Distinsa domnisoara ma asigura ca voi primi 100% de data aceasta comanda si e foarte contrariata cand imi exprim scepticismul meu cronic. Era atata de naiva incat era chiar simpatica.
Toate bune si frumoase....luni sun din nou la Altex sa-i intreb de sanatate si Surpriza!...o alta domnisoara imi confirma faptul ca este gata pregatit coletul meu si ca asteapta curierul...Oau!!! ma gandesc eu...chiar sa se fi schimbat ceva la Altex? Is this the real life? Or is this just fantasy?
Well...astazi primesc un mail de la Altex prin care mi se transforma comanda confirmata integral intr-una confirmata partial...blah blah ne cerem scuze blah blah lipsa stoc blah blah va putem trimite editia normala la pret de editie de colectie blah...(Da' ce man?...cumperi BMW la pret de Dacie si chiar crezi ca-ti trimitem BMW? Mama ei de promotie...)
Sun iar la Altex si dau din nou de o d-ra (am noroc la femei ce mai...) de data asta una mai naravasa (de genul "in your face") care imi transmite un sincer "asta e..deal with it".
Degeaba i-am spus ca doua colege mi-au confirmat anterior comanda si ca au facut demersurile sa mi-o trimita...ea parca mai inversunata si cu o oarecare urma de excitement in voce imi transmite ca pot primi in cel mai bun caz editia normala a jocului la pretul editiei de colectie (imi aduce aminte faza asta de un episod South Park in care se duceau oamenii sa se planga la customer support si aia incepeau sa se excite si sa rub their nips).
In fine...this was my angry rant...ce poti sa mai zici...Altex.