Am terminat si eu seria a treia din Vikings. Sincer eu unul nu ma asteptam sa poata depasi seriile anterioare (care au fost la randul lor foarte ok), dar cumva... a reusit! As indrazni sa spun ca e unul din cele mai bine facute seriale din ultimi ani. Nu de putine ori am pus pauza sau am dat inapoi o imagine pentru a admira o scena sau un peisaj (ceea ce rar mi se intampla sa fac la un film artistic sau serial). E genial cum au reusit sa imbine istoria cu fictiunea, realitatea cu fantasticul, efectele speciale... ce sa mai vorbim?! Nota 10!
Ragnar Lothbrok rulez! Again!
P.S. As putea sa-i dau o nota mai mica pentru ca unele lucruri au ramas ne-explicate... insa sunt convins ca au vrut sa pastreze cate ceva si pentru seria a patra
In sezonul asta ti sa parut ca se indreapta si mai mult spre GOT ?
Mi-au placut primele doua sezoane dar sezonul 1 parca era ceva mai unic iar spre doi s-au dus spre stilul GOT dar au pastrat si aspectele care fac serialul asta awesome.
Abea astept sa fac un maraton saptamana viitoare , Floki is the man
P.S : Daca iti place asa mult Vikings iti recomand sa ii dai o sansa si la Black Sails , nu te lua dupa trailere si ca Michael Bay e producator.