Nu inteleg cum si unde arata AC Unity mai rau decat Black Flag. Eu inca sunt uimit de iluminarea lui Unity, de calitatea arhitecturala si de capabilitatile noului engine.

+ de asta, lasand laoparte toate bug-urile pe care le-a avut la lansare si luat strict ca jocul ce este acum, dupa cateva luni de la lansare (adica cum ar fi trebuit sa fie la lansare), cu problemele pe care inca le are, pot spune cu mana pe inima ca este cel mai bun AC de la 2 incoace, dar si cel mai aratos.

Nu mi se pare deloc un joc grabit si chiar si dupa atatea luni (avandu-l efectiv day 1) si inca neterminand povestea principala, pot spune ca inca ma joc cu o deosebita placere, 1-2h odata la ceva timp, cand am timp de el.

Pe mine nu ma deranjeaza ca iese 1 pe an, desi as prefera sa iasa la 2 ani si sa fie ceva mai complex.

Oricum, desi super blamat, Ubisoft inca ramane singura companie care-si permite sa-si asume riscuri cu IP-uri noi, mai des si mai bune dpdv calitativ, decat oricine altcineva.
Si oricat de criticati au fost anu trecut, daca ma uit in libraria mea de jocuri, vad ca totusi le-am dat bani pe urmatoarele jocuri si sincer, nu regret achizitia niciunuia: Watch Dogs, AC Unity, Far Cry 4, The Crew, Valiant Hearts, Child of Light, South Park: Stick of Thruth si Trials Fusion. Si plus de asta, astept cu un interes enorm The Division si in mod clar, se va adauga pe lista si AC VIctory.