Pai cu Ultimate Team ce au reusit sa ne mai suceasca mintile... Si da, ai dreptate cu jocul mai bun si cel mai putin prost, nici nu mai stii incotro sa mergi. Va trebui sa vedem cine depune mai mult efort in a imbunatati/innoi/re-crea de la an la an engine-ul jocului astfel incat experienta sa fie apropiata vizibil de ceea ce am vrea cu totii sa se intample cu un joc de fotbal.
Sincer, si aici e iarasi parerea mea personala, am observat treaba asta cand am trecut de la Fifa 15 - PS3 la Fifa 15 - PS4. Alte miscari, alt control, loviturile in minge, totul avea alta imersiune, si consider ca nu mi s-a parut. Deci zic ca se poate, atunci cand faci un engine nou.
Nu aduc in discutie grafica, aia la mine ramane pe plan secundar, nu pot sa zic ca ma intereseaza foarte mult daca se redau cat mai apropiat suvita gelata a lui Ronaldo sau curelusele de la casca lui Cech.
Aia e, oricum trailerul e trailer, stai sa vedem un hands-on si mai vorbim. Insa, cum spuneam mai sus, poate ar merita o schimbare...