Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
Doar pentru ca tu il piratezi nu inseamna ca il pirateaza cu totii. Chiar aici pe forum stiu zeci de oameni cu Windows-ul 100% legal. Tu ai ramas probabil la gandirea aia comunista in care se faceau copii de VHS pentru ca nici nu exista de cumparat de niciunde. Acum insa totul e ieftin, si nici nu iti trebuie W10, cumperi 8 la pret de nimic, se vindea cu 200ron la un moment dat pe forum, apoi faci upgrade gratuit la 10.

Daca tu iti furi programele/jocurile/aplicatiile de pe net nu inseamna ca fac toti ca si tine. Poate te trezesti si tu intr-o zi cu ceva informatie digitala furata si poate realizezi atunci ce fel de oameni sunt piratii ca tine.
OK, trage o gura de aer, pune-ti un pahar cu apa si ia pastilele alea asa cum ti-a spus Domnul Doctor.

Nu inteleg de ce sari disperat la concluzii. In prezent si eu am Windows 100% legal pentru ca l-am luat preinstalat odata cu laptopul, iar ceea ce am spus era despre acum cativa ani buni, cand pe torente gaseai numai varianta Ultimate. Discutia era de fapt despre cu totul altceva si anume pretul mare la OEM, legat de care am vrut sa explic faptul ca nu e mare, deoarece PRO-ul a fost intotdeauna scump, iar functiile din PRO fata de Home sunt total inutile.

In fine, vad ca nici macar sa discutam linistiti nu mai putem, ca apare cate unul care sare zici ca e baiatul lui Bill Gates. You need to chill, bro...

P.S. Vad ca esti nascut in '91, deci cu siguranta stii cum era cu casetele alea VHS.