Hello astazi mi-am cumarat si eu un PS3 Super Slim 12gb bundle cu Killzone2 / infamous / Resistance 2 (prima mea consola , nu am mai avut una de cand eram mic si ma jucam pe o chinezarie copiata dupa nintendo ).
Acum ca in cepator am niste intrebari destul de banale si destul de prostute, dar daca se poate sa ma ajutati va multumesc.
Din cate am inteles pot sa montez un hard extern pentru a mari memoria , hhd trebuie sa fie de 2,5 inch & un bracket care din pacate nu am gasit pe la noi ( a avut odata PCgarage ) de altceva nu mai am nevoie ?
Mi-am facut account la PS Store dar pe Romania ( ceea ce ma surprins deoarece eu stiam ca nu exista asa ceva pana acum toata lupea avand cont pe PS uk sau PS US ) este o problema ca accountul este facut pe Ro? am vazut ca poti cumpara jocuri direct in lei mai ceva ca Steam care iti baga pe gat Euro. Conceptul este identic cu steam ? adica iti cumperi un joc si acesta iti ramane lipit pe account permanent descarcandu-l cand vrei.
Puteti sa imi explicat cum sta treaba cu PS Plus, de ce merita sa iti faci un abonament deoarece jocurile care le primesit '' graturit'' se pierd in momentul in care abonamentul expira, ce altceva mai orefa incat sa platesc pe an 200 lei ?
Cam cate ore pe zi este recomandat sa te joci pe consola ca sa nu se supraincalzeasca si Doamne fereste sa imi dea yellow light of death, eu unu acum m-am jucat o ora Killzone 2 si mi s-a parut destul de calda consola in spate unde sunt ventilatoarele, ea sta pe verticala pe un raft din biblioteca ar fi recomandat sa bag niste stingi su bea ca sa fie putin suspendata ca sa iasa mai bine caldura ?
Nu am apucat sa joc Killzone 2 online dar sunt obligat sa am PS + pentru a putea juca online ( din cate am inteles pe PS4 este obligatoriu)?
Daca cumpar jocuri secondhand trebuie sa fiu atent la ele ,pot sa imi deterioreze unitatea optica sau cel mai bine le cumpar din magazin ?
Va multumesc anticipat , o seara buna