Ugh Dragon Dogma ... sunt curios ce o sa iasa cu varianta de PS4 (online)
Cred ca pot spune ca mi-a placut pe PS3 (cu toate ca nu am apucat sa-l joc prea mult).
A fost unul dintre cele mai underrated titluri.

Revenind, nu stiu exact daca sunt fan "ciorbe reincalzite", am cumparat insa vreo 2 remaster-uri.
Cu siguranta as prefera un sistem prin intermediul caruia as putea juca toata "libraria" sau sa am acces la ceva ce am platit oricand, oriunde (apropos acesta va fi un argument pro cloud gaming in batalia astora).
Problema e ca sunt destui care ar vrea sa se joace titluri vechi, dar cum dpdv financiar pentru "baieti" nu este profitabil, fac remasterizari.
Ei trebuie sa vanda, iar noi ei bine, cumparam pentru ca alta solutie nu avem (decat daca intentionam sa avem vreo 4 console sau mai mult pe mobila langa TV).
Si spun din nou, nu au niciun interes sa faca backwards compatible in totalitate, pentru ca nu vor vinde jocuri, prin urmare nu ies bani.
Atunci cand o fac, va fi un numar fix de jocuri, agreate cu developeri / publisheri, astfel incat sa atraga clienti sa le cumpere unitatile sau sa-si mai spele din "pacatele originale" (vezi M$ / lansare si viata Xbone).