Sony : We are working on utilizing PS2 emulation technology to bring PS2 games forward to the current generation

Aici e un lucru foarte interesant ca nu apare cuvantul PS4, poate se gandesc la Vita sau o alta consola.
Daca ei iau in calcul PS4 insa nu cred ca o sa vedem asa ceva si pe Vita din moment ce au zis ca vor sa se concentreze pe PS4.
O viitoare consola portabila de la Sony as vedea-o sa fie de dimensiunile unui PSP Go, dpmdv cea mai buna consola portabila de la Sony ca si portabilitate, memorie inclusa. Jocuri AAA nu cred ca or sa mai faca pt o portabila dar ar fi bine daca ar da jocurile gratis care sunt pe IOS/Android si pe consola portabila. Jocuri precum Candy Crush, Jetpack Joyride, HearthStone, Angry Birds, etc care sunt gratis pe telefoane dar contra cost pe PSV sau inexistente. M-as axa foarte mult pe jocuri 2D ale francizelor mari, gen GoW side scroller.
Jocuri doar pe format electronic nu prea ma avantajeaza ca si colectionar, prefer jocurile pe format fizic si cred ca ar putea sa le puna si pe tonele de carduri de PSV pe care cred ca le au pe stoc. Ecranul touch cred ca o sa il pastreze si la urmatoarea consola portabila daca vor sa bage si jocuri de pe IOS/Android.