Single post: Coperti/Covers Custom

  1. #1 SP
    PS Games Trader sindweller's Avatar

    Coperti/Covers Custom

    Am povestit intr-un alt post ca am facut o comanda la Altex la South Park - The Stick of Truth si cand mi-a ajuns coletul, inauntru era versiunea Essentials de la joc.

    Cum si eu sunt unul din cei care vor raftul de colectie sa fie perfect, m-am ofticat nitel, am vrut sa il trimit inapoi, dar apoi am gasit un forum cu template-uri de coperti custom pentru te miri ce.
    Stiu, sunt multe site-uri cu coperti custom, dar nu am fost niciodata entuziasmat nici de design, nici de calitate, nici de rezutatul final printat.

    Aici insa pe langa cateva design-uri FOARTE misto la coperti, ideea de coperti minimalista care m-a atras, am gasit si cateva fisiere, PNG si PSD template pentru cam toate formatele, PS3-4, XBOX-uri, Wii, PC, Steam.

    Cu template-urile respective a fost destul de usor sa imi fac si eu coperti cu imagini gasite de mine si sa am un rezulatat final de care sa fiu multumit.
    In felul asta am scapat de problema cu coperti essentials, sau coperti ca cea de la Batman Arkham City care la versiunea GOTY e odioasa complet cu toate "10/10" , "5/5" si restul premiilor postate pe toata fata copertii, sau poate pur si simplu mi s-a parut alt design mai ok.

    M-am gandit sa fac acest thread pentru ca poate mai sunt interesati sa isi mai schimbe aspectul colectiei de jocuri.

    Atasez la post si 2 imagini cu primul batch de coperti printate.

    Forumul de care vorbesc e aici: Custom Cover Art - Minimalist, clean, or alternative box arts for your favorite games - NeoGAF
    dar de asemenea coperti misto sau macar idei interesante am gasit si aici: https://vgboxart.com

    P.S. in coltul din dreapta sus e una care trebuie refacuta e la dark souls care desi are un design foarte misto a iesit mult prea intunecata.
    Attached Images Attached Images 20160113_155452.jpg 20160113_155839.jpg