Am incercat. De pe PS4 ma lasa sa cumpar jocuri direct si/sau sa adaug in Wallet RONi fara probleme, doar de pe cardurile express activate.
De pe VISA-electron de la BT (desi m-a lasat sa o adaug fara probleme in cont) nu se pot finaliza achizitiile (nici nu ma asteptam).

In concluzie, pentru cumparaturi de pe WWW PSN-RO:
  1. Sunat la banca si ridicat/modificat restrictii special pt PSN
  2. Adaugat card VISA/MasterCard in cont (maxim 3) - linia cu adresa chiar nu conteaza
  3. Intrat pe PS4 in PSN-Accunt-Wallet-Add Funds (si adaugat xxx RONi)
  4. Browse si Buy din wallet...

Este din nou ca acum x luni cand nu puteam lua nimic de pe web, decat daca incarcam in prealabil wallet-ul de pe PS4.
Macar merge, si nu-mi pare rau ca mi-am platit pe un an PSN.

Am si un PS3 care nu intra in store de ani buni (intra pe fondul albastru si freeze). De pe PS4 nu pot sa iau jocuri de PS3 (doar daca sunt PS3/PS4) si nici de pe VITA (doar daca sunt, din nou, PS3/VITA). O fi vre-o setare magica de DNS. Ce am incercat, nu mi-a mers, asa ca intru in account-downloads (pe PS3) si descarc ce cumpar de pe PC si all is good :-)

Sunt cateva titluri aici: Big Adventures Big Savings care chiar merita acum la ~40 RON.

P.S.
Ce este ironic ca acum ~2 sapt am cerut un refund pt MGSV (l-am luat din greseala pe PS3 in loc de PS4) si support@ playstation.bg au fost foarte prompti, returnand toata suma in wallet in cateva zile... Deci nici vorba de probleme de CARD.