Da ok, asta asa e, dar nu cred ca e imposibil sa stochezi intr-o baza de date faptul ca Xbox One-ul cu seria XYZ face parte din pachetul in care mai exista un controler cu seria XXX si un kinect cu seria YYY, nu? Si atunci eu daca iti trimit doar factura si controller-ul, cauti in baza de date conform facturii consola. Ai gasit consola stii ca ea face parte dintr-un pachet in care ai controller-ul cu seria XXX. Daca controllerul pe care ti l-am trimis eu nu are seria asteptata atunci mi-l trimiti inapoi si nu ai nicio obligatie sa rezolvi defectul aparut.
Problema e ca nu vor sa se deranjeze atat de mult. Si prefera sa complice viata cumparatorului decat sa o complice pe a lor... E mai simplu asa.
Oricat ar incerca cineva sa ma convinga ca e normal sa trimit tot pachetul, eu tot cred ca e absurd in situatie de fata. Nu are absolut nicio logica. Daca nu esti obligat sa schimbi tot pachetul, in cazul in care nu poti rezolva problema controller-ului vechi, atunci chiar nu are niciun sens sa iti trimit consola+controllerul.
In fine, hai ca am dezbatut destul subiectul