Corect, este region free in ceea ce priveste jocurile. In ceea ce priveste xbox live, not really. Altfel ai putea sa fii pe zona RO si sa folosesti coduri de pe cd-keys.com, sau in cazul lui henak, sa folosesti codurile din Altex daca ai setata alta zona. Problema este de la faptul ca nu exista suport pentru RO si daca vrei sa folosesti un cod atata timp cat esti pe regiune RO, exista sansa sa ai probleme. Ca sa-ti faci o idee, am intrebat persoana care m-a asistat de la Microsoft, cand n-am reusit sa-mi activez contul de live (cumparat de pe cd-keys.com), de ce se vind carduri pre-paid si coduri de live in magazine autorizate, precum Altex sau Mediagalaxy, daca nu sunt suportate? "We're sorry for the incovenience". A doua oara, dupa ce s-a facut escalation note (eram nervos ca ma lasa sa ma inregistrez in RO dar nu-si asuma suport) si mi-au trimis coduri de live, emise de ei, ca sa vedem daca functioneaza, tipul de la butoane mi-a spus ca intelege prin ce trec pentru ca el lucreaza la Microsoft, din Africa, intr-o tara in care sunt aceleasi probleme si ca cea mai buna solutie este sa-mi fac cont pe UK sau US. Pe RO nu merge orice cod pre-paid si risti sa ramai cu buza umflata... Plus ca, daca ai ca mine (asta e, din greseli inveti) Ea Access cu cont pe 1 an, nu ai voie sa-l muti cand faci migrarea, deci pierzi un an de jocuri moca... Jocurile le iei cu tine peste tot, cred... nu stiu daca sunt cazuri desi Xbox spune ca e posibil sa pierzi si unele jocuri daca nu coincid cu legile statului in care te muti. Anyway, sper ca cineva sa invete din greselile mele (nu-mi permite sa joc jocuri de Xbox 360 de la Games with gold pentru ca le considera fara suport in regiunea mea, nu pot migra ca pierd contul de 1 an EA Access, nu pot cumpara jocuri digitale de pe site-uri 3rd party pentru ca risc sa le iau degeaba si nu toti vor fi la fel de draguti ca cd-keys care mi-au dat banii inapoi dupa ce le-am explicat situatia).