Nici pe mine nu ma incanta sa platesc abonament pt a juca on-line, insa nu am ce face, astea sunt timpurile in care traim. Si eu i-am criticat pe astia de la Sony cand m-au suparat cu cate ceva. Insa abonamentul acesta exista ca sa-ti deie acces la mp nu ca sa primesti jocuri gratis. Si aici putem sa le multumim celor de la Microsoft fiindca daca ei nu ar fi venit cu ideea asta nici Sony nu ar fi impus asa ceva (probabil). La fel cum cei de pe Xbox pot sa multumeasca celor de la Sony ca acum primesc jocuri gratis la abonament de Gold, fiindca daca Sony nu ar fi venit cu acesta idee nici cei de la Microsoft nu ar fi bagat jocuri la abonament. Toti se copiaza unu pe altul si de regula cel care e in urma ofera mai mult, exemplu Sony pe PS3 cand oferea jocuri mult mai bune la PS+ si ex de acum Microsoft care probabil ofera jocuri mai bune la abonament (nu stiu sigur fiindca nu detin consola si nu urmaresc deloc ce se intampla acolo, ma bazez pe ce ziceti voi).
Oricum ideea e ca nici un abonament nu merita daca e sa-l iei numai pt ce jocuri ofera, il facem pt a juca mp, daca nu ai timp sau nu ai interes de asa ceva nu ti-l faci si gata, eu asa vad lucrurile.