Quote Originally Posted by Csander View Post
Aveti idee daca la Altex precomanda iti garanteaza livrarea la cel mai mic pret?
De exemplu am precomandat un produs in decembrie la pretul X si acum vad ca pretul s-a micsorat. Il voi primi la pretul cel mai mic desi in istoric imi apare precomanda inregistrata cu pretul vechi?
Quote Originally Posted by Dant3 View Post
Îl primești la prețul cel mai mic 100%, dar ca să nu stai stresat da-le un mail. Ai formularul de contact pe site.
Quote Originally Posted by DIDE View Post
Altexul livreaza la pretul din ziua comenzii.... cum a fost si cazut la The Division, l-am comandat in dec cu 449 Gold Ed, si aseara l-am luat din magazin (Altex logic ) cu 350 parca, azi ma suna curierul ca pentru joc trebuie sa achit 449 ....
Pana la urma i-am intrebat direct cum se procedeaza in acest caz si acesta a fost raspunsul lor:

In ceea ce priveste solicitarea dumneavoastra, va informam ca precomanda se va confirma la pretul initial.
Asadar daca faci o precomanda in tot timpul pana la livrarea comenzii trebuie sa stai cu ochii pe site si in situatia in care pretul scade mai faci o precomanda si tot asa. E-commerce romanesc...