Sunt multe intrebari si speculatii cu acest zvon despre Ps4,5 sau 4k, eu am unele nedumeriri, am spus zvon deoarece nimic nu e OFICIAL inca.

- daca chiar scot un nou PS4, ce fac cu stocurile vechi ? dar cu userii cca 25mil sau cati sunt ? ceva refund vs noul PS4 ? greu de spus.

- doar gpu minim pentru a rula la 4k pe pc e cam 2500 - 3000 ron, asta prob fara ultra, vorbim de jocuri de la Ryse in sus, nu Bomberman sau Dota. Nu mai vorbim de restul configuratiei, sursa, mobo si proc.

SI mai puneti noul display 4k, alti bani din purcel.

- Cele de sus fiind spuse, pretul nu prea poate fi de 400E sau dolari pentru noua jucarie, atunci actualul PS4 scade la 150 E sau cum ? multe probleme, fara raspuns.

Pai nu e copt inca 4k, dar oamenii vor bani rapid, multi si fara batai de cap, puteau foarte bine sa traga inca 2-3 ani de actuala gen, adica vreti sa spuneti ca nu puteti juca Uncharted decat in 4k ? Eu pot, altii cu pretentii nuh, oricum e nasol.

- acestea fiind zise piata se va fragmenta, adica vor scoate acelasi joc in 1080p sau 4k, devii nu vor muncii mai mult etc ?

- eu unul nu mai am incredere in baieti, deoarece la anul pot scoate PS5 sau 8k, ideal nu e sa vanda minim o data pe an o revizie de hardware ?

Daca ei confunda consola cu Iphone sau Smartphone e treaba lor, eu zic passss.



Mai jos un video demn de vizualizat