Salutare - doresc sa intru-n clubul Xbox One (dar emag "nu ma lasa"). Pentru asta am tot cautat console SH si nimic nu-mi placea din ce gaseam sau ce era bun , era deja dat , asa ca mi-am comandat un pachet la Emag (ocazie cu care doresc sa-i ft in gat de nesimtiti) . Ca orice impatimit al jocurilor si acum aceasta fiind prima mea (proprietate) consola (am mai avut si PSP dar in vremuri de mult uitate) , am comandat marti , au zis ca mi-l aduc joi , dar s-a facut vineri si trebuiau sa-l aduca duminica si se pare ca va veni luni sau marti (prin gat in cur am vrut sa zic) .

-SCUZATI LIMBAJUL- daca nu se permite nu mai fac - prima abatere - ce-i drept premeditat
BTw am comandat XO 500 cu KINECT (ca vreau sa se joace toata familia) - nu am gasit de 1TB , + 3jocuri incluse Kinect Sport Rivals +Joc Zoo Tycoon + Joc DC Spotlight .

Va rog frumos :
1. Vreau si eu sa stiu unde ma inregistrez - pe ce tara (am tot citit in lung si-n lat - unii zic US , altii UK) ? Am deja cont de Microsoft ca am niste licente de la ei - trebuie sa mut contul pe alta tara ? nu stiu cum sa procedez
2. Am RDS 1000 - conectez consola WiFI sau cu RJ45 ? (am router bunicel WDR3600) alte recomandari in setari ?
3. Am inteles ca accesul pe LIVE se poate cumpara online de pe site-ul Microsoft ? 37Eur ? E adevarat ?
4. Za` **** ar fi conform unor colegi de-ai mei EA Acces cu doar 5Eur/luna ? Am inteles eu gresit - acces la toate jocurile lor ?

Multumesc anticipat - si va rog sa-mi mai dati ponturi cu ce ar trebui sa-i mai iau ca sa fie ok experienta .
Zi faina