Nu face output in 4K, vei avea parte doar de un upscale de la TV (in caz ca stie asta). In rest, pentru mine nu aduce nimic in plus fata de consolele noastre, pentru ca in final il vei folosi pentru Netflix, iar in 1080p merge si pe console. Daca vorbeam de 4K era alta treaba.

Pretul mi se pare putin deranjant, are insa imensul avantaj ca e extrem de mic si in caz ca esti pe drumuri des poate deveni util.

Si ca tot ziceai de NVIDIA Shield, aia macar stie video output in 4K, Netflix merge in 4K, suporta orice HDD extern pentru poze/filme si poti juca niste jocuri gen Half Life 2 sau seria Trine. Dar nu e la fel de mica precum Apple TV. Ah, mai are si un controller foarte bun, iar pretul e aproape la fel.

Ma rog, pentru mine Apple TV nu merita pentru ca nu stie 4K, dar cred ca odata ce rezolva Apple niste probleme cu codecurile (din cate am inteles asta e motivul pentru care nu au introdus 4K) si aduc output video in 4K voi lua unul, pentru ca atunci cand esti pe drum e extrem de util fiind atat de mic. Pana atunci raman cu Google Chromecast.