Ma intorc putin la jocuri, am aruncat o privire peste gameplay-uri cam pentru toate exclusivitatile xbox (atat 360 si one)... ma rog cele mai importante. Din pacate nu sunt mare fan ale sci fi military shooters, asa ca Gears, Halo si Titanfall cam ies din discutie. Singurul cu ceva suflet mi s-a parut Mass Effect, dar inca n-am ajuns sa joc seria calumea. astept 4. In alta ordine de idei nici driving games nu prea ma pasioneaza, joc doar Blur ocazional cu prietenii. Altfel, cele 3 jocuri pe care le-am luat pana acum sunt cam ce imi place mie. Initial m-am uitat si dupa Fable, dar nu m-a dat pe spate, si m-am uitat si la Alan Wake. Asta din urma cred ca e singurul pe care l-as lua.

Acum observ ca desi mi se pare mie ca sunt oarecum gamer.... sunt foarte "picky" cand vine vb de jocuri. Nu-mi place aia, nu-mi convine ailalta. Imi plac jocuri care nu plac nimanui...

Oricum apreciez sugestiile.

PS: erata, m-am uitat si la sunset overdrive. plays and looks sort of like Infamous 2 meets skateboarding game. are un look distinctiv dar nu ma atrage. realismul vizual din Infamous second son mi s-a parut mult mai impresionant.