Eu sper sa-si indrepte atentia spre matchmaking si pe reward-uri ca sa motiveze baza de playeri sa joace din ce in ce mai mult pentru ca mai bine dai cu banul la competitiile silver / bronze ca sa gasesti adversar. Sa faca lobby-uri, si cea mai mare problema a mea pe care o am personal cu cei de la EA Sports este ca nu ma pot juca cu prietenii mei din lista in modul 2 vs 2, nu exista lobby-uri si nu se pot organiza turnee / bracket (cum sunt aici o gramada de baieti care le organizeaza si stau sa scrie pe forum scor, sa se programeze prin PSN la joc si alte nebunii). Eu chestia asta vreau s-o fac in game. Vreau ceva real de la EA, vreau sa vad ca vin cu ceva nou. Suntem o gasca de fani fifa, baieti si fete, si nu putem juca intre noi 2 vs 2 sau 3 vs 3. Mi se pare o chestie de bun simt sa implementezi un mod multiplayer 2 vs 2 / 3 vs 3 in fifa. Pentru mine FIFA a prins din ce in ce mai putine minute pe consola in dauna altor jocuri, FIFA a devenit that casual game cand vreau sa dau un meci doua cu prietenii si sa ne simtim bine. Nu mai e acel joc in care vanam trofee, cautam sa termin turnee, eram atent la progresie, la echipa ... pentru ca nici nu ofera foarte multe in aceasta directie. Ar trebui sa vina cu ceva noua pe partea de multiplayer, dar grav de tot ... Cu o schimbare de grafica, engine, meniu nou, chiar si liga1, va ramane pentru mine un joc ocazional. Are de recuperat masiv din punctul meu de vedere ca sa redevina franciza care te tinea online cu orele. Stiu ca e greu cu FIFA, pentru ca obiectul muncii e de sine statator, nu poti improviza sau aduce o poveste noua ca sa te prinda ... FIFA depinde de gameplay si de modurile online si asa cred ca va fi forever and ever pana o minte sclipitoare de pe la EA va veni chiar cu ceva nou. Let's hope for the better.

Pe scurt:

1. Vreau sa vad ca putem organiza turnee cu reguli stricte, administratori, scorurile meciurilor sa fie automat introduse in bracket-ul turneului, vreau sa vad o interfata de acest gen pentru FIFA, oficiala.
2. Vreau lobby-uri 2vs2, 3vs3.

Cred ca cer prea mult de la EA Sport.

Era pe vremuri, la generatiile de FIFA12 cred un site, competitii.ro sau ceva de genul, foarte frumos facut pentru organizarea cupelor, dar era third party. Sper sa faca si EA ceva in genul.