Nu cred ca PS4.5 Neo va apare cu probleme. Acelea au fost la aparitia PS4, acum avem doar frecvente marite la CPU iar GPU va avea (contine) un numar mai mare de unitati de procesare. Astea nu pot genera probleme sau incompatibilitati. Daca voi cumpara viitoarea consola PS 4.5 ? Absolut si-mi voi vinde consola actuala PS4 si cu 7-8 milioane daca este cazul. Multa lume considera scaderea ciclului de viata a unei console de la 6-7 ani la 3 ani ca fiind o bataie de joc la adresa utilizatorilor consolei, dar eu consider acest pas o revolutie in domeniul consolelor, atata timp cat imi ofera o compatibilitate cu titlurile mai vechi. Sa fim seriosi, la 6 ani de la aparitia unei console, un joc lansat pentru aceasta, nu doar ca arata ca versiunea low a celei de PC, dar se joaca in 720p cu maxim 30 fps si pentru asta sa platim mai mult ca cei care au achizitionat jocul pentru varianta de PC ? Actualmente, imi schimb PC-ul o data la 3 ani, asa ca nu vad de ce nu as alege sa-mi schimb consola o data la 3 ani ? Multi vor spune ca mai bine raman pe PC daca tot schimb atat de des consola, dar eu spun ca un joc de consola va fi mai bine optimizat, indiferent de ciclul de viata al consolei, fiindca ofera o singura configuratie hardware posibila, in comparatie cu PC-ul, care ofera sute de configuratii posibile.

Deci, intr-o fraza atent mestesugita, pot spune : "hell ya', sa vina mai repede PS 4.5".