Cunoscut fiind faptul ca cei de la Poliphony nu respecta niciodata termenele si lucreaza extrem de incet, un lucru mi-a atras atentia la conferinta aseara: promotorul ala de la Youtube zicea ca, ceea ce vedem (era o cursa in desfasurare pe un oval) e 50% din varianta finala ca grafica etc. Stau si ma intreb cand mai au astia timp sa termine jocul pana in noiembrie ?!. Ori e o vorba aruncata sa mai salveze dezamagirea cand vezi grafica aia pixelata ori il amana.

Pe mine m-a dezamagit discrepanta dintre unele masini (se vedea ca sunt standard pe traseu, aveau putine poligoane, se vedea blurata masina de aproape cand prezentau grila de start) si sunetul identic, cum zicea cineva mai sus, cu Gt6. Acelasi scartait imbecil de cauciucuri cu sunetul de aspirator. Oare astia nu pot „fura” cativa ingineri de la Codemasters (Dirt are un sunet superb) sau de la cei care au facut Project Cars..

Un singur lucru imi place....daca inainte, pe Ps3 nu prea aveam alternative la GT, acum avem o gramada de jocuri simulator : Dirt Rally, Project Cars, apare si Asseto Corsa, Seb Loeb Rally, WRC etc. Primele doua fiind foarte bune, au ridicat stacheta destul de mult zic eu ca si grafica, sunet, control, fizica si poate din acest motiv suntem asa exigenti.
Cred ca ar trebui sa ne asteptam la un joc gen Prologue, nu la un full title. Asteptam si vedem. (scuzati eventualele greseli dar sunt la birou si e criza de timp )