Bai, stii care-i faza ? Chromecast n co. fac toate aceleasi lucruri, lucruri pe care le poti face fara probleme si pe un SMART TV, oricat de praf este el.
Personal tin Chromecast-ul in sertar si cand vreau sa dau ceva foto sau video de youtube le dau direct pe Smart. Si asa am si un USB si un HDMI liberi in TV.

@legokid220 , vezi ca si-a luat Tudor zilele trecute un 4K la 2500 ron. Sau poti lua un Panasonic de 50" full HD si cu Smart la 2200 ron. Alternative sunt o gramada. La toate ai si garantie 2 ani, deci no worries (doar Panasonic are inca 3 ani, extinsa, daca te inregistrezi la ei pe site).

Sfatul meu: du-te intr-un magazin si vezi toate cele 10.000 de modele, vezi care s-ar incadra in buget, cere-le omuletilor de pe raion sa puna 2-3 unu langa altu si ia-l pe ala care-ti place. La urma urmei si daca se strica, 2 ani n-ai treaba.

@MonkY, am nevoie de putin ajutor, daca ai cum si cu ce, in reglarea 2 TV-uri Panasonic. Am tot folosit setari de pe net, dar nu sunt 100% multumit.

Primul este un Panasonic TX-42AS600B si cu setarile de aici, in jocuri mi se pare putin "off". Cele mai evidente au fost Witcher 3 si Uncharted 4, jocuri cumva suprasaturate iar mie mi se pare ca tinde cumva spre galben.

Al doilea este Panasonic TX-50CS520 si am pus aceleasi setari de mai sus si tot nu sunt 100% multumit.