La romana mi se pare foarte usor sa promovezi. Structura pe care ti-a dat-o EspiritusSanctus e buna, desi ar fi trebuit sa o stii deja. Inteleg ca pe profesoara o doare undeva de voi, asa e mai peste tot la liceele de stat, dar topicul acesta trebuia deschis prin octombrie, nu cu 2 saptamani inainte de examen. Totodata, nu te impiedica nimeni sa citesti toate operele necesare, scoti cateva puncte doar daca povestesti. Crede-ma ca stiu prin ce treci, am fost din a 9-a pana in a 11-a la un liceu de stat, unul renumit, doar ca la noi profesorii aveau elevii lor preferati (cu parinti milionari ce cotizau constant, iar asta se intampla pe fata, fara nicio jena) si se ocupau numai de ei. M-am mutat apoi la un liceu privat si am promis ca nu imi voi da vreodata copilul la stat, nici macar la gradinita. Eu am invatat ceva la liceu abia in clasa a 12-a si nota mea la BAC (peste 9...) nu se datoreaza nici 2% profesorilor din primii 3 ani. Totul a fost pe munca mea si mai apoi datorita profesorilor de la liceul privat.