Nu stiu de ce nu iti merge in iMovie direct sa folosesti ce ai in Photos. N-am mai deschis de vreo 2 ani iMovie, dar acum m-am uitat si vad ca pot sa trag orice din Photos library sau iPhoto library.
Cat despre viteza, da click pe clip in timeline, apasa CMD+R si ai slider pe partea de sus a clipului cu care lungesti cat doresti tu.

Reply With Quote