Saluuut.
Bre, am împrumutat un ps3 phat modat de la un prieten(ceva cu multiman, nu prea mă pricep) . L-am conectat, am jucat, toate bune, iar când am încercat să-l deschid a 2 a oară nu mai merge, mai exact, televizorul îl recunoaște deoarece cuplează de la mesajul afișat ( Nici un cablu conectat - HDMI ) - când nu este conectat ps3-ul la lipsă semnal atunci când fac conexiunea. Am încercat toate nebuniile, am folosit alte cabluri hdmi, am testat toate sloturile hdmi ale tv-ului cu laptopul, în schimb când fac conexiunea între PS3 și TV = buba!
Multe răspunsuri pe care le-am citit vorbesc ceva despre un reset, dar am încercat toate tehnicile găsite fără succes (ex: Menținerea butonului apăsat la deschidere pentru a aștepta nu știu câte einșpe mii de beep-uri => fără succes) . Mulți spun că e vorba de portul HDMI al ps3-ului, dar mi-e greu să cred, deoarece a mers.
Ce aș putea face? În afară de a i-l înapoia cu o lumânare și o coroană de flori?
Menționez că ps3-ul răspunde la comenzi, de ex: in/out dvd, dar nu afișează nimic.
Mulțumesc anticipat!