Totusi, desi au mai dres-o cu liniile alea de la antene, nu cred ca sunt singurul care la fiecare event din ultimii ani asteapta ceva miracol ca apoi sa fie dezamagit per total. Cu telefonul n-au mai facut mare lucru, il tot imbunatatesc si cam atat. Tim Cook nu e Steve Jobs si unele alegeri Apple din ultimii ani clar reflecta asta. Incepand cu antenele de la 6 si 6s, camera bump pe spate, tot felul de gimmicks a la Samsung, care sunt complet inutile si nu te ajuta cu nimic, etc.

Nu stiu de ce aveam asteptarea ca 7-le sa fie o revenire in forta, dar pare a fi doar o imbunatatire obisnuita a unui produs deja reusit, prin care s-a ascultat de feedback si s-au reparat chestii gen design sau bendgate. Va aduceti aminte trecerile de la iPhone 3G la 4? Sau apoi la 5? Atunci inca se faceau salturi serioase intre generatii, si nu ma refer la performance boost x2 care in viata reala nu il sesizezi.

Apple nu cred ca va face the next big thing cu telefoanele, imi pare foarte rau ca insista cel mai mult cu ele cand produsele lor cele mai incredibile ca design tehnic sunt tot Mac-urile (Mac Pro si noul Macbook 12). Pacat ca tot cu telefoanele se insista