Iti inteleg perfect rationamentul si cred ca suntem cu totii constienti de puterea pe care o detine in continuare Apple. Nu am de gand sa il plang pe Jobs si stiu cat de mari erau inovatiile de la un model la altul la primele 5 sau 6 modele, si da, trebuie tinut cont de faptul ca iPhone-ul nu era un produs atat de matur atunci.

Problema majora pentru mine e ca in ultimii ani s-au ridicat de foarte putine ori la asteptari. Samsung, HTC, LG si multi altii, de bine, de rau, printre tone de gimmick-uri, software de multe ori greoi si alte hibe pe care le-au avut, se prezinta extrem de bine la momentul actual cam din orice punct de vedere. Nu are sens sa zic aici de ce, nu vreau sa incep flame-uri si alte cele. Apple a progresat, in schimb, extrem de incet, iar iPhone-ul e un produs bun luat standalone, dar are foarte multe neajunsuri raportat la alte telefoane existente pe piata. Ei bine, in conditiile in care pasii au fost extrem de micuti in ultimii ani si de multe ori am ramas dezamagit, imi e greu sa privesc cu foarte mult optimism o decizie care in momentul acesta, la prima vedere, nu face altceva decat sa limiteze din functionalitatea telefonului.

O sa vedem cum vor fi lucrurile pana la urma.