Inteleg ca e inclus in pachet dar:
1) nu pot asculta muzica in timp ce se incarca. Si aici ma refer pe tren cu bateria externa.
2)deja ma simt mega hipster cand scot iphoneul. Pe langa ca de obicei rar se intampla sa merg cu un grup si sa aiba cineva incarcator de iphone la ei acum mai scot si adaptorul.

Daca erau incluse in pachet sau macar aveau o varianta mai buget inclusa in pachet macar mai era cat de cat.

Probabil bateriile alea la note3 le ai schimbat in 3 ani si le ai incarcat numai cu quick charge ca altfel nu inteleg cum. In fine offtopic.

Asta e parerea mea, mi se pare ca am ajuns consumatori la modul in care ne arunca fiecare companie cate un os si noi suntem bucurosi. Inainte cand imi luam un telefon nou chiar simteam ca e alta generatie. Si asta se aplica la toate telefoanele.