Single post: Clubul Xbox One S

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Lightbulb Clubul Xbox One S

    Guys, imi cer scuze ca nu am fost prea activ in ultima perioada ("viata la tara e greu")... dar chiar si asa, am observat ca nu avem un thread dedicat pentru Xbox One S. Prin urmare, here it is! Postati aici va rog impresii despre noul S, preturi, informatii utile, detalii care nu scapa unui gamer, and so on! Eu de exp. sunt foarte curios daca va exista si o versiunea neagra... si nu doar alba (asa cum apare peste tot).

    Pe scurt, Xbox One S este disponibil la pretul de 299$ (500GB), 349$ (1TB) si 399$ (2TB). Suporta 4K Ultra HD video (practic e cel mai ieftin 4K Blu-Ray player de pe piata). Deasemenea stie de HDR pentru jocuri si video (si cred ca veti avea nevoie de HDR10 si nu Dolby Vision). Este cu 40% mai mica decat varianta originala de Xbox One, si are avantajul (sau dezavantajul pentru unii) ca nu mai are power brick, sursa fiind integrata in consola. Outputul pentru 4K la 60Hz este acum realizat via HDMI 2.0a.

    Cateva mici modificari: unul din cele 3 USB-uri a fost mutat pe partea frontala, impreuna cu un buton de pairing (YAY!). Avem totodata si un senzor IR pentru cei care vor sa-si foloseasca telecomanda via Xbox One. Portul de Kinect se pare insa ca a disparut!

    Avem totodata si un nou controler (ceva mai ergonomic), dar care are ca avantaj principal faptul ca are un range de 2 ori mai mare, are grip texturat si totodata vine si cu Bluetooth (ceea ce inseamna ca va veti putea juca cu el direct pe Windows 10, fara extra dongle-uri sau variante dedicate PC-ului).

    Ca performante, momentan nu zic nimic... astept sa-l vad la treaba. Sunt curios, veti face oare trecerea la Xbox One S sau asteptati Project Scorpio (cu renumita sa putere de 6TFlops)?

    Attached Images Attached Images xbox_one_s.jpg