Gun-play genial.. in rest, dezamagit.
M-a tinut un pic in priza la inceput, pana mi-am dat seama cum sta treaba.. adica repetitiva si cam atat. Pacat, ar fi putut iesi ceva foarte frumos.
Oh.. si frame-urile alea, drop-urile alea.. jale pentru ochii mei. Sa faci un joc multiplayer cu tinta de 30 FPS.. mda.
E cam greu sa arunce tot acum "la gunoi" (pentru Destiny 2), cu toate ca (fara sa incerc sa supar pe cineva care inca se bucura de joc) nu ar fi o exagere, si sa o ia de la capat.

@eagle-eye, eu nici 20$ nu as da pe el, daramite 60. I-am tot dat sanse, dar cam degeaba.. am cumparat Destiny de cateva ori: jocul fizic de 2 ori, DLC-uri.. (n-am dat insa bani pe emote-uri, mai am pana o iau pe carare) "contribuind" la un business model de vis, ce sunt sigur ca se va pastra si in Destiny 2.
Dar chiar si-asa, daca Destiny 2 vine cu ceva fresh, o poveste buna si ma simt mai putin ingradit de instante/hub-uri.. poate o sa platesc macar jumatate din cat am platit pe prima iteratie.

PS: nu cred ca m-am simtit asa de ingradit de un joc MMO, (sau o lume asa de mica, si totusi atat de scumpa) asa cum m-am simtit in Destiny, dar poate sunt eu pretentios.
Inteleg ca au fost si niste limitari tehnice la mijloc (datorita old gen) dar cu Destiny 2 nu mai au asemenea scuze.
Nu ca povestea, cel putin lacunara, ar fi avut vreo scuza "old gen"..
Si cand te gandesti cat banet a fost investit in acest joc.. (un subiect dealtfel foarte popular la acea vreme, daca imi aduc bine aminte).