Quote Originally Posted by v3v3r0n3 View Post
Salutare. Aveti idee, Xbox Live va fi suportat in Romania din 2017? Intreb pentru ca, dupa discutii nenumarate la Altex, din cauza unei probleme cu Prepay Card, am primit un email de la ei in care spunea ca se va intampla la anul asta. Multumesc.
Nu! De fapt raspunsul e: nimeni in afara de Microsoft nu stie! Au centru se suport Xbox in Ro la Cluj dar din ce am aflat deserveste alte tari...

---------- Post added 04-10-2016 at 12:23 ----------

Quote Originally Posted by Secu86 View Post
Eu am incercat sa cumpar de pe magazinele din Argentina, Columbia, Rusia, in prealabil schimband tara contului, insa la sectiunea cu efectuarea platii imi dadea eroare si m-am lasat pagubas.
US sau UK. Lasa Argentina, Rusia, India ca tarile respective iti vor da mereu erori.
Pe contul de Microsoft trebuie sa pui adresa reala (de UK sau US) cu nr de telefon ( de acolo...) si tot ce trebuie. Apoi adaugi optiunea de plata aferenta contului.

---------- Post added 04-10-2016 at 12:25 ----------

Quote Originally Posted by sdykid View Post
Din cate stiu eu Xbox One S suporta HDR 10, celalalt mod HDR e Dolby Vision, iar HDR PRO e un nume dat de LG care zice ca HDR PRO suporta amandoua tipuri de HDR adica HDR 10 si Dolby, nu stiu cat e de adevarat si eu am avut confuzia aceasta, Eu pana la urma mi-am cumparat un LG 4k cu HDR Pro care intradevar cand ii pun un videoclip HDR pe USB se schimba imaginea singur pe modul HDR, Dat fiind ca ai HDR Pro ma gandesc ca ai LG, Demo UHD-3D - Ultra-HD / 4K / HDR / 3D desarca pe usb un videoclip si dupa aceea redal pe TV, ai sa vezi ca o sa ti se inschimbe imaginea daca suporta, doar sa fii sigur, dar odata ce ai HDR PRO e bun,am si eu tot HDR PRO[COLOR="Silver"]

---------- Post added 08-09-2016 at 06:40 ----------

---------- Post added 08-09-2016 at 06:40 ----------



Intreaba si ti se va raspunde
Am pus pe Threadul de Xbox One S lista de TV-uri care suprta HDR-10 (static, cel Dynamic se numeste Dolby Vision). La LG primul model (si cel mai ieftin) care suporta HDR-10 este UH7700.