Doar mie mi se pare ca e urat cu spume? Foarte mult timp a trecut de cand am vazut un flagship atat de inestetic. Daca 6P-ul era o bijuterie ca design, asta e parca definitia prostului-gust. E mai mult decat basic, pe varianta de alb e ce te astepti sa vezi la un telefon de 200$, iti da o senzatie de plastic ieftin. Cel putin, mie asa mi se pare. Bezel-urile alea parca sunt in bataie de joc, iar modelul pe albastru e odios de-a dreptul. Nu mai vorbesc de cum arata camera.

O alta mare dezamagire pentru mine e pretul. Nu neaparat ca nu ar merita banii astia, dar Google ne-a obisnuit cu altceva. Stock Android sau nu, la pretul ala prefer sa imi iau ceva o idee mai elegant, chiar daca poate nu primesc in prima zi noile update-uri.

Separat de aceste aspecte, imi place telefonul datorita specificatiilor "la zi". Foarte simpatica reclama, de asemenea. Totusi, poate nu ar fi o idee rea sa nu se foloseasca cu atata convingere si mandrie de prezenta jack-ului, nici Samsung si nici Google, deoarece ei stiu mai bine decat oricine ca desi poate nu la anul, dar peste doi ani, cu siguranta nici telefoanele lor nu il vor mai avea.