Nu prea ai motiv sa ascuti nimic. Chiar daca va fi hardware slab, cum a fost si Wii U, va fi fun. Degeaba am PS4 pro pe masa, daca atunci cand iau controllerul in mana nu-mi sticlesc ochii si nu-mi tremura barba. Am avut cam tot ce misca din categoria console lansate in ultimii 35 de ani. Dintre One, PS4 si Wii U, tot la Wii U am ramas. Dintre Vita si 3DS, tot la 3DS am ramas. Sa nu mai zic ca am fost suficient de nebun incat sa-mi iau fiecare upgrade la 3DS. 3DS -> 3DS XL -> New 3DS XL. Pe cand la Vita ce a facut Sony??? A scos o consola mai usoara, mai subtire, dar cu un ecran mai prost

Sigur Switch va fi cu Tegra X1. daca era 2 se bateau astia cu pumnul in piept, ca ei au facut un PS4 portabil care face si drege. Dar cum este liniste, este clar ca nu va fi asa. Nu cred ca va avea touch, daca ar fi avut, era imposibil sa nu mentiuneze de el sau sa se vada prin filmuletele alea de prezentare.

Consola va fi intre Wii U si PS4/One ca performanta, probabil pe la jumatatea drumului, poate si mai jos. Nu este un concurent pentru ele, nu se incadreaza in aceeasi categorie. Ce va mai fi dezamagitor, capitolul baterie. In caz ca se vor concretiza cele 3 ore, va fi cam limitata portabilitatea.

Sigur nu voi cumpara consola la lansare. Am deja in jur de 15 jocuri neatinse pe Wii U si 3DS, sa nu mai zic de ce vreau sa joc si nu le-am cumparat.. Voi astepta suficient incat sa vad ce librarie de jocuri sunt in stare sa faca intr-un an. Banuiesc ca vor veni cu remasterizari de pe Wii U la greu, deja se vad pe acolo Mario Kart 8, Zelda, Splat, Skyrim (nu este de Wii U, dar tot nu vreau sa-l vad). La astea le zic pardon din start si nu le consider librarie. Vreau sa vad noutatea. 5 titluri mari si bune in primul an. Nu remaster la remaster si jocuri trase de coada. Si de ce nu, ceva nou, cu adevarat nou. Din Universul Mario mai este de stors, n-am nimic de zis, la fel si din Zelda, Nu mai zic de Metroid (care pe Wii U nu l-au bagat deloc in seama). Dar, parca si daca ar fi ceva nou mi-ar surade mustata. Chiar asa, am ramas blocati pe Mario?