Quote Originally Posted by gabytro View Post
n am inteles mare lucru. Cum adica HDR nu se merita? Inteleg ca atunci cand sunt pe game mode, hdr ul nu este activ?
Pai in primul rand game mode dezactiveaza HDR mode, si invers . HDR mode nu merita in cazul televizoarelor din seria 6 pentru ca nu beneficiaza de wide color gamut, adica de o gama larga de culori, si astfel nu ruleaza la potentialul sau, astfel este nesemnificativ. Asta nu insemna ca este un televizor prost, doar ca nu merita sa pierzi cateva ms, care le castigi cu game mode, in favoarea unei imagini foarte putin imbunatatite.

Uite aici un review poate iti explica mai bine ce am vrut eu sa spun.