Quote Originally Posted by Sir Dinu View Post
A ajuns azi si asteptatul VR. Prima impresie, bestiala scula. Am incercat din VR Worlds: Ocean Descent, foarte detaliat, foarte bine pusa la punct grafica; London Heist, nu are termen de comparatie cu nimic, m-o impresionat maxim, il voi rejuca, l-am terminat in aproximativ 40 de minute; Vr Luge - grafica slaba, dar nu apuci sa ti asa cont de ea, se misca repede, nu imi place controlul cu capul la el, un pic m-o zapacit de cap pe finalul celei de-a doua curse, si l-am abandonat. Poate si ca is racit ca un caine si cu urechile infundate. Here They Lie, l-am inceput, nu am jucat foarte mult, e foarte creepy. Robinson The Journey, ma asteptam de la el la o grafica si mai si decat e, totusi e facut de Crytek; nu imi place vegetatia, e prea de la un joc mai vechi, prea, desenata, cea din primul plan, in schimb ce se vede in planul secundar l-ar face gelos pe Spielberg, si nu imi place ca parca ma uit la el printr-o fina sita antitantari, de la fereastra, care e prezenta din meniu, si la fel si in joc, am crezut ca initial sunt murdare lentilele sau ochelarii mei, care daca focalizez o vad aia intai, sau daca o ignor vad efectiv jocul, nu stiu daca m-am facut inteles; oricum il voi juca in speranta ca dupa vreo juma de ora se vor schimba lucrurile, numai sa nu se termine jocul, ca cele scurte din Worlds. Am jucat vreo 2 - 2,5 ore azi, cu vreo 3-4 pauze. Maine mai incerc una alta si ma pun pe treaba pe joaca si terminat la ele. Per ansamblu, ma bucur ca il am, merita toti banii, dar parca il puteau totusi face chiar un pic mai ieftin, acolo macar cu 100 euro mai putin, macar. Dar cum am zis si in alt post, fitele se platesc. Sony spune ca jocurile merg in 4K chiar daca hdmi-ul e prin unitatea de procesare, dar nu stiu daca cablul hdmi cu care vine casca e 2.0. Am incercat in cinematic mode sa vad cum se vede Infamous SS, fiind in curs de joc si proaspat in memorie. Se vede diferenta de schimb de rezolutie, de downgrade de rezolutie, dar cum zicea cineva mai sus, te obisnuiesti si nu iti mai dai seama, in rest imersiunea e super chiar daca jocul nu e VR, imi place la culme ecranul virtual, cand am dat jos casca, tv-ul meu de 55``, nu mai era aici, aveam ceva monitor de 21 parca ), si inca nu am facut nicio setare la ecranul virtual, doar acum am apucat de am citit ca are 3 dimensiuni si poate fi modificat din setari. In toate care le-am incercat, imersiunea in VR este superba, de neimaginat. Totul e diferit si mult mai sus de ce am vazut vreodata, film 3D la cinema sau acasa, ochelari de vr de doi lei pentru telefon, etc. In concluzie, desi am stat cu inima stransa sa il primesc, ca nu imi va placea, sau ca nu ma voi putea juca, sau orice alt motiv, sunt foarte incantat de achizitie. O sa mai scriu cand mai am ceva in minte sau daca mai vad ceva super interesant. Daca aveti intrebari, incerc una alta, si cei care deja avesti casca, mai dati si voi un sfat, o parere, o recomandare de joc.
Incearca HoloBall sau Until Dawn .


Sent from my iPhone using Tapatalk