Sunt multe detalii de genul asta in toate jocurile lui Kojima, nu numai MGS, dar si Snatcher si Policenauts, descoperi cate ceva nou chiar si cand rejoci jocul a 3-a oara. Pentru mine asta e lucrul care ma atrage cel mai mult la jocurile lui Kojima. Si pe langa jocurile in sine, reuseste sa ofere o experienta mai neobisnuita si prin marketing-ul jocurilor, de exemplu toata chestia cu Raiden in MGS2 sau The Phantom Pain care la inceput nu era prezentat ca un MGS sau ca ar fi produs de Kojima.
Death Stranding va fi cu siguranta o experienta unica, mai ales ca cei de la Sony i-au dat lui Kojima libertatea si banii sa faca ce doreste.