Single post: Problema iPod Nano 4th gen

  1. #1 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

    Problema iPod Nano 4th gen

    Guys, am o problema. Am luat un iPod Nano 4th gen de la cineva, pentru ca aveam nevoie de un mp3 player pentru masina. L-am testat acolo, totul ok, am venit acasa, l-am conectat la Mac, am dat sa intru in iTunes ca sa-i dau set as new iPod sau cum e aici si...basically nimic. Itunes se blocheaza (ramane rotita aia). La fel, daca-l vad pe destkop, cand dau click pe el, sa dau format sau ceva, crapa tot pana-l scot. Uneori mi-a aparut mesajul din attach, dar nu mereu.

    Problema e ca nu apare nici in disk utility si absolut nicaieri. Cum scot cablu din el, si el ramane blocat si trebuie sa-i dau restart ca sa-si revina.

    Am reusit azi sa-l formatez pe calc de munca, cu windows, dar acolo nu pot sa instalez iTunes si eu nu am vreun calc cu windows acasa, asa ca nu stiu efectiv ce sa fac.

    Am tot gasit diverse metode pe net, dar majoritatea sunt pentru windows, iar ce e pentru Mac, include Disk Utilities, pe care nu-l pot folosi.
    Attached Images Attached Images b001fa1nci-1.jpg screen-shot-2016-12-11-20.41.30.png