Nu am votat PSD niciodata, indiferent cum s-a chemat. Si nu cred ca voi vota vreodata. In primul rand nu pot sa votez un partid in care Ion Iliescu e presedinte de onoare - e suficient. Mai are rost sa amintesc de Nastase, Hrebenciuc, Mazare, Duicu, Oprisan, Ilie Sirbu, Mitrea, etc. ca sa amintesc doar de cativa din ultimii ani. Are rost sa amintesc de Cati Andronescu care a TERMINAT invatamantul din Romania, la propriu. Practic femeia asta a facut la fel de mult rau natiei noastre ca si 50 de ani de comunism. Aproape ca pot pune pariu ca va fi noul ministru al invatamantului - deci am pus-o, din nou! Si mai sunt multi, foarte multi! Mi-e greata ca sa-i caut...

PNL nu sunt nici ei niste minunati. Dar erau OK, pana au devenit prostituata politica a Romaniei - au facut USL - alianta cu PSD (repet, au facut alianta cu PSD) ca sa bata PDL, apoi au fuzionat cu PDL ca sa bata PSD. Bai frate, nici dracu nu mai intelege nimic!
PNL nu avea cum sa castige ceva - era f clar - nu au un lider adevarat de mult timp, nu au o directie clara, nu au o strategie. Din punctul meu de vedere PNL trebuie sa dispara si sa se refaca pe alte baze, cu oameni noi, cu o orientare liberala adevarata, de dreapta (nu neocomunistii de acum).
Sper ca acest nou partid, de dreapta, sa fie USR, chiar daca la acest moment nu e clar mare lucru despre ei. Este imbucurator ca o mana de oameni din societatea civila au reusit acest rezultat. Sper sa continue in directia asta.

Ma opresc, ca ma enervez si dau in altele! Si nu merita!